Jedinečným prístupom k úspešnému predaju

Svoju nehnuteľnosť si predáme sami

PREDANE MAJITELOM

Asi už tušíte, čo tým myslím. Predám si ju sám je častá odpoveď ľudí, ktorí predávajú nehnuteľnosť a zavolá im realitný maklér, či mu môže pomôcť s predajom, alebo či jeho dom, byt, pozemok, atď. môže dať do ponuky realitnej kancelárie.

Vo svojich začiatkoch som to pár krát počul a čo myslíte, ako to prebiehalo ďalej? Poviem Vám jeden príkladBol som pol roka v realitách a našiel som na internete, že sa predáva 2 izbový byt v Senci na Hurbanovej ulici. Pani majiteľka mi povedala, že oni si to predajú sami. Tak som sa jej spýtal, že ako to chcú spraviť, povedala mi niečo v zmysle, že to dajú na internet. Povedal som ok, a že sa jej ozvem o 3 mesiace.

Asi o 2 mesiace k nám pribudla nová realitná maklérka, ktorá takisto volala na kontakty z internetu. A neuveríte, čo mala v ponuke, byt panej,  s ktorou som hovoril, že si to predá sama.

Teraz Vám napíšem ako prebiehal proces od vety: Predám si ju sám/sama. Ľudia, ktorí predávajú nehnuteľnosť a povedia realitnému maklérovi: Predám si to sám/sama, najčastejšie spravia pár fotiek svojej nehnuteľnosti (alebo žiadne), napíšu popis a zavesia to na internet.

A čakajú…

Na Slovensku je približne 10 000 realitných maklérov, z ktorých určite viac ako polovica striehne na internete ako supy a čakajú, kým niekto nahodí inzerát do súkromnej inzercie, že predáva svoj dom, byt, pozemok.

A ako náhle Vy pridáte inzerát so svojou nehnuteľnosťou na realitný portál, počítajte s tým, že Vám zavolá v prvý deň, to je jedno, či je pondelok, sobota, alebo nedeľa, min. 5 maklérov. A ďalší deň to bude pokračovať…

Toto neustále dvíhanie telefónu a otázky realitných maklérov Vám zoberú kopec času a nervov.

Až napokon po pár mesiacoch Vás niekto zlomí, alebo to dáte do jednej realitnej kancelárie, čo je lepšia možnosť, alebo do viac realitných kancelárii, čo je horšia možnosť. Ale o tom bude už ďalší blog.

Práca realitného makléra nie je taká jednoduchá ako si veľa ľudí myslí. Nie je to len o nahodení ponuky nehnuteľnosti na internet a teraz budem čakať, že sa mi niekto ozve. Preto sme tu my, realitní makléri, aby sme celý servis okolo predaja Vašej nehnuteľnosti spravili za Vás.

Klikni www.expertinanehnutelnosti.sk


Páčil sa Vám článok? Napíšte Váš názor…



Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.