Jedinečným prístupom k úspešnému predaju

Dá sa kúpiť neskolaudovaný dom?

kolaudácia domu

4 izbová novostavba v Jarovciach na predaj

Stalo sa Vám už, že ste prišli na obhliadku novostavby, páči sa Vám, rozmýšľate nad kúpou a zistili ste, že nie je skolaudovaná? Dá sa takáto nehnuteľnosť kúpiť? Samozrejme, že ÁNO.

Bežne i my predávame neskolaudované nehnuteľnosti, banky s tým nemajú žiadny problém.

Sami si dokončíte dom, podľa svojich predstáv a požiadate o kolaudáciu, na ktorú musíte mať všetky revízne správy, tlakové skúšky, projekt atď… a kolaudácia trvá väčšinou do 2 mesiacov. Potom stačí už iba požiadať o súpisné číslo.

Možno sa nato pozeráte tak,  že pre Vás je väčšia istota, keď je nehnuteľnosť skolaudovaná, lebo viete, že všetko je OK. Ale tu Vám vkľude stačia, aby Vám majiteľ odovzdal všetky revízne správy a všetky papiere, čo treba pre kolaudáciu. Napr. keď vám odovzdá revíznu správu od elektriny, tak viete, že elektrina je v poriadku.

Revízny technik kontroluje, či je všetko v dome zavedené a dotiahnuté ako má byť a na základe toho vyhotoví revíznu správu.

Je rozdiel pri schválení úveru v banke medzi skolaudovaným a neskolaudovaným domom?

Robí sa tu ZNALECKÝ POSUDOK, ktorý robí znalec a sa píšu dve ceny, aktuálna a nadobudajúca, tzv. akú bude mať dom hodnotu, keď sa dokončí. A z tejto ceny hodnoty vychádza i banka pri schvaľovaní Vášho úveru.

Tento blog vznikol preto, lebo presne toto sa nás ľudia často pýtajú a my chceme, aby ste vedeli, že kúpa neskolaudovaného domu je bežná vec a bežne sa takto predávajú nehnuteľnosti.

PS: Čo je však dôležité, aby bola novostavba zapísaná v Liste vlastníctva ako rozostavaný rodinný dom, čo sa robí geometrickým plánom. Bez toho majiteľ nehnuteľnosti nevie predať nehnuteľnosť, banka to neakceptuje a pre plynulý predaj ju musí dať zakresliť.

Ak sa Vám článok páčil, dajte mu Like alebo ho zdieľajte so svojimi priateľmi.


Páčil sa Vám článok? Napíšte Váš názor…Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.