Jedinečným prístupom k úspešnému predaju

Načo slúži geometrický plán?

geometrický plán

Image courtesy of fantasista at FreeDigitalPhotos.net

Geometrický plán, tzv. geometrák slúži na zakreslenie nehnuteľnosti, presne jej dĺžku a šírku.

Bez geometrického plánu nie je možné predať nehnuteľnosť, každá banka vyžaduje, aby bola napr. stavba zakreslená, aby bolo jasné, načo banka poskytuje peniaze.

Tento geometrický plán robí geodet a ich cena sa pohybuje okolo 250€, záleží od geodeta, lokality a danej nehnuteľnosti. Ja vychádzam zo Senca a okolia.

Vždy, keď idem nabrať do ponuky starší rodinný dom, kontrolujem, či je všetko riadne zakreslené. Pri 70% nie je, chýba tam zakreslená garáž, prístavba a pod. Vychádzam z vlastných skúseností.

Ak sa rozhodnete predávať nehnuteľnosť, ktorá nie je správne zakreslená, je Vaša povinnosť, povinnosť predávajúceho dať nehnuteľnosť riadne zakresliť.

UPOZORNENIE:

 

Ak spraví geodet geometrický plán Vašej nehnuteľnosti a odovzdá Vám ho do rúk, NEZABUDNITE, že Vy ho ešte musíte odniesť na katastrálny úrad a požiadať o zápis geometrického plánu.

Na zápis ma katastrálny úrad 60 dní.

Ak by ste tak nespravili, pri obhliadke povie kupec, že dom chce kúpiť cez hypotéku, všetko sa natiahne o cca 60 dní, lebo bez geometrického plánu, resp. správneho zakreslenia nehnuteľnosti  ju nie je možné predať .

V hotovosti sa to dá, i keď ja som názoru, že kupcovi, by sa malo odovzdať všetko riadne zakreslené.

A čo Vy ? Máte správne zakreslenú svoju nehnuteľnosť? Pozrite sa na môj nový KURZ:


Páčil sa Vám článok? Napíšte Váš názor…Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.