Jedinečným prístupom k úspešnému predaju

Kupujete byt, chatu, dom? Dajte si ho skontrolovať. Ide o Vaše nové bývanie.

nove byvanie

Stalo sa Vám, že ste kúpili napr. dom a po krátkom čase ste zistili, že tá stena za nábytkom je mokrá, alebo cez bielu farbu na stene preráža pleseň, alebo sa Vám pokazil kotol, praskol radiátor, zateká strecha?

A lámete si hlavu, ako to, že ste to nevideli pred kúpou…

Vy nemôžete zato, že sa takéto a mnohé ďalšie vady na Vašej novo kúpenej nehnuteľností vyskytli.

Sám predávajúci Vás mál informovať, resp. ak ste nehnuteľnosť kúpili cez realitnú kanceláriu, tak Vás mal informovať realitný maklér, lebo on zastupuje predávajúceho, on by mal vedieť o všetkých dostatkoch i nedostatkoch.

Niektorí makléri si myslia, že keď Vám o nedostatkoch povie, tak Vás odplaší, že nekúpite nehnuteľnosť, ktorá sa Vám normálne ako ju vidíte páči. Ale spôsobí to to, že toho čo Vám to pred kúpou nepovedal, budete mať riadne v zuboch.

Vysvetlím to na príklade: Predstavte si, že chcete kúpiť dom, ktorý sa Vám veľmi páči. Kúpite ho so všetkými peknými slovami, ktoré ste sa o ňom dozvedeli a o také 2 mesiace zistíte, že pleseň v rohoch domu bola zamaľovaná bielou farbou. Zrejme si budete klásť otázky typu Prečo?

A teraz si predstavte, že chcete kúpiť dom, ktorý sa Vám veľmi páči. A realitný maklér Vám povie, chcem, aby ste vedel, že tá stena je trochu mokrá, len tým sa celý dom vymaľoval, nie je to vidieť. Ako to na Vás pôsobí? Myslím si, že budete rád, že maklér alebo predávajúci bol voči Vám úprimný a na tento defekt Vás upozornil, čo Vám v konečnom dôsledku ušetrí kopec nervov.

A aké navrhujem riešenie?

Ak už viete, že áno toto je ten dom, byt, a pod., ktorý si chcete kúpiť a prežiť tam najkrajšie chvíľe svojho života, so svojou rodinou, tak si ho dajte skontrolovať skúsenému stavebníkovi alebo statikovi (to je ten, ktorý kontroluje či sú v poriadku steny, či sa dá na dom nadstaviť, vie Vám vypracovať aj posudok). Takáto investícia skontrolovania nehnuteľnosti stojí pár eur, ale ušetrí Vám tisíce eur.

Nehovorím Vám, zavolajte si stavebníka, aby Vás odradil od kúpy nehnuteľnosti. Kúpte ju, ak sa Vám páči, ak si tam viete predstaviť žiť, ak sa tam cítite dobre. Ale keď si ju pred kúpou dáte skontrolovať, ušetríte si kopec stresu a nervov z vecí, ktoré sa po čase môžu ukázať na Vašej nehnuteľnosti. Ešte pred kúpou viete, do čoho idete, čo Vás čaká a čo Vás neminie. A môžete si užívať spokojne Vaše nové bývanie.

Pokiaľ máte nejaké otázky, tak budem rád, keď ich napíšte do komentárov pod článkom. Ak sa vám článok páčil, dajte mu páči sa mi a zdieľajte ho so svojimi priateľmi a kolegami.


Páčil sa Vám článok? Napíšte Váš názor…Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.