Jedinečným prístupom k úspešnému predaju

Nemusíte platiť 8€ kolok (správny poplatok). Poviem Vám, ako si viete jednoducho nájsť list vlastníctva Vašej nehnuteľnosti na internete, zdarma.

List vlastníctva, kataster portal

Nájdite si sami list vlastníctva na katastrálnom portáli

Chcete sa uistiť, koľko má Váš pozemok presne m2? Či už nabehla exekúcia na liste vlastníctva? V akom pomere ste vlastník nehnuteľnosti? Či sú všetky údaje správne?

Sami v pohodlí domova si môžete list vlastníctva na svojom počítači skontrolovať, dokonca stiahnuť a môžete ho mať stále po ruke.

Niektorí vedia, čo to ten list je, niektorí ani netušia, že existuje.

List vlastníctva je dokument, na ktorom sú zapísané všetky údaje o Vašej nehnuteľnosti:

  • okres, obec, katastrálne územie Vašej nehnuteľnosti
  • číslo listu vlastníctva
  • výmera v m2, druh stavby, pozemku
  • súpisné číslo, parcelné číslo pozemku
  • vlastníci, podiel
  • typ nadobudnutia (kúpna zmluva, darovacia zmluva)
  • záložné právo (v prospech banky – Hypotéka, pôžičky, exekúcia).

V ľavom hornom rohu máte Vyhľadávanie a pod tým: Vlastníci, nezistení vlastníci, LV, parcela, stavba, byt/nebytový priestor. Podľa toho aký údaj máte o Vašej nehnuteľnosti, si tento list vlastníctva viete vyhľadať. Ak kliknete na vlastníci alebo nezistení vlastníci, hľadáte podľa priezviska a mena.

Najjednoduchšie je poznať číslo listu vlastníctva a vyhľadávať cez to. Vyplníte údaje a dáte vyhľadať. Potom už len kliknete: Vytvoriť zostavu, chvíľu bude načítavať a napíše Vám: Vytvorená. Kliknete nato a list vlastníctva je na svete. Stačí už len kliknúť pravým tlačítkom na myši a dať uložiť do počítača.

Chcete viac? Vedieť ako si pozrieť katastrálnu mapu? Zmerať šírku i dĺžku domu?VIDEO BLOG NOVY
Pozrite si môj najnovší Kurz Kataster: http://www.expertinanehnutelnosti.sk/kurz-kataster/

 

Ak kliknete na parcelu (to je označenie pozemku) treba tam zadať parcelné číslo Vášho pozemku. Pri stavbe vo vyhľadávači sa píše súpisné číslo nehnuteľnosti: tento spôsob využívam často ja. Pri byt/nebytový priestor treba vyplniť súpisné číslo, vchod i číslo bytu. Vyberte si spôsob, ktorý Vám najviac vyhovuje, hlavne podľa toho aký údaj o nehnuteľnosti máte po ruke.

Veľkou výhodou je, že si takto môžete sami preveriť aj nehnuteľnosť, ktorú kupujete. Môžete si tu pozrieť kohokoľvek nehnuteľnosť. Nemusíte platiť 8€ kolok, pokiaľ ho nepotrebujete na právne účely. Ak by Vám niečo nebolo jasné, napíšte mi nižšie do komentárov, rád poradím.

PS: potrebujete predať Vašu nehnuteľnosť rýchlejšie? Pozrite si naše služby, radi Vám s tým pomôžeme.

Páčil sa Vám článok? Napíšte Váš názor…Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.