Jedinečným prístupom k úspešnému predaju

Práca realitného makléra je iba pre silné žalúdky ! Čítajte dokonca a dozviete sa prečo.

realitný maklér

Realitný maklér väčšinu svojej práce robí zadarmo. Vyplatený je, až keď predá.

Veľa realitných maklérov, ktorí robia svoju prácu naplno, mi určite dajú za pravdu, že práca realitného makléra je ťažká.

Ľudia si o nás realitných makléroch myslia, že sme tí, ktorí zoberú províziu a ďalej sa nestarajú. Ok, česť výnimkám. Robíme toho oveľa viac a tá provízia, to je odmena za našu prácu.

Každý realitný maklér chce predať, a kým nehnuteľnosť nepredá, robí v podstate zadarmo.

Ako to?

Rozhodli ste sa predať svoju nehnuteľnosť cez realitnú kanceláriu, oslovíte makléra a dohodnete si s ním stretnutie. Maklér príde ku Vám domov, porozprávate sa, dohodnete podmienky, cenu, províziu,  rozlúčite sa a maklér odchádza. Nevypýtal od Vás žiadnu zálohu za jeho služby, lebo vie, že keď predá, až potom bude zaplatený.

Príde do kancelárie a začne nahadzovať Vašu nehnuteľnosť, fotky a popis, to je otázka pár minút, ak robí video, to je otázka niekoľko hodín až dní. Odošle ponuku nehnuteľnosti na realitné portály, uverejní ju v tlači, alebo má nato iný spôsob reklamy.

Ak nie je ohlas na ponuku, realitný maklér Vám aspoň raz za mesiac zavolá, ako je na tom s predajom, prečo sa nikto nehlási a pod.

Ak je ohlas, realitný maklér chodí na obhliadky, môže sa vkľude stať, že pôjde na obhliadku jedného domu aj 7x alebo viac, kým ho predá. Čiže sadne do auta, natankuje za svoje peniaze a ide na obhliadku. S klientmi strávi na dome približne hodinu.

A opäť mu nikto nezaplatil, robí zadarmo, lebo vie, že ak predá, odmena ho neminie.

Konečne príde kupujúci, povie, tento dom chcem kúpiť. Podpíše sa rezervačná zmluva a zloží sa záloha, čo je provízia realitnej kancelárie.

Ale stále nie je maklér zaplatený, musí sa predsa obchod ukončiť.

Keď má klient schválenú hypotéku (alebo kupuje nehnuteľnosť v hotovosti) sa podpisujú kúpne zmluvy, realitný maklér platí overenie podpisov u notára, vybaví sa banka a ide sa to celé zavkladovať na katastrálny úrad, opäť maklér platí 66€ kolok.

DO TOHTO OKAMIHU REALITNÝ MAKLÉR ROBÍ VŠETKO ZADARMO.

A prečo sa volá tento blog pre silné žalúdky?

Lebo sa stáva i to, že maklér urobí všetko preto, aby našiel kupca a keď prídu do bodu, že toho kupca našiel, tak kupujúci a predávajúci obídu realitnú kanceláriu a riešia si predaj na vlastnú päsť.

Áno, dobre vidíte, ono sa to naozaj na Slovensku deje. Ja hovorím, že je to svinstvo, ale robí sa to.

Nedávno sa stal taký prípad i v našej kancelárii. Moja kolegyňa bola na obhliadke s mojim kamarátom z vysokej školy. Dobre sme si rozumeli. Pár dní po obhliadke jej zavolal predávajúci, s ktorými mala ukážkový vzťah, že si má byt vyhodiť z ponuky, že iná realitná kancelária im doniesla kupca. Asi pred týždňom kontrolovala List vlastníctva a neuveríte, kto tam bol ako vlastník. Môj kamarát z vysokej školy.

PS: a ešte mi nedávno napísal, že sme susedia, že kedy pôjdeme na pivo. Odkedy som sa ho spýtal, že cez ktorú realitnú kanceláriu ho kúpil, odvtedy sa neozval…

Ak ste už obišli, alebo zvažujte obísť realitnú kanceláriu, ktorá Vám doniesla kupca, nezabúdajte, že nie nadarmo sa hovorí: Božie mlyny melú pomaly, ale isto. Všetko sa to raz vráti.

A potom, keď Vám realitná kancelária pošle výzvu k zaplateniu pokuty za obídenie, lebo ona Vám priniesla kupca, nadávate na nich akí sú neschopní, alebo napíšete negatívnu referenciu na internet, ale to nie oni Vás obišli, ale Vy ich.

Keď ste raz zdôverili predaj Vašej nehnuteľnosti realitnému maklérovi, tak ho nechajte dokončiť jeho prácu do konca. On je ten, ktorý vynaložil úsilie, aby našiel kupca a svoju odmenu si zaslúži.

50/50 = Ľudia nadávajú na realitných maklérov, akí sú, ako sa chovajú, ale myslím, že by sa veľa vecí zmenilo, keby sa prestali niektorí kupujúci i predávajúci chovať k maklérom tak ako sa chovajú.

Autor blogu: Mgr. Radoslav Zárecký, realitný maklér


Páčil sa Vám článok? Napíšte Váš názor…Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.