Jedinečným prístupom k úspešnému predaju

Všetky nehnuteľnosti by sa mali predávať aj na HEUREKE.

referencie spokojných klientov

Jedna nehnuteľnosť = 3 rôzne ponuky realitných kancelárii na 1 realitnom portáli.

Aj Vy máte niekedy pocit pri prezeraní realitných portálov, že ste ako na najznámejšom internetovom portáli Heureka.sk? Hľadáte svoju vysnívanú nehnuteľnosť a zrazu ju nájdete viac krát…

Za rôzne ceny a vy stále hľadáte, až kým nenájdete tu najnižšiu.

Kúpite ju na základe najnižšej ceny ?

Internetový portál Heureka.sk pozná asi každý. Dáte tovar, ktorý máte vytipovaný, do kolonky „hľadať“ a stlačíte enter. Zrazu sa Vám zobrazí váš výrobok u všetkých dodávateľov s rôznymi referenciami a zoradí ho podľa ceny.

Už si len vybrať.

Nebolo by to super, keby sa dala jedna nehnuteľnosť na realitnom portáli zoradiť podľa ceny pod seba ako na Heureke? Myslím, že by Vám to ušetrilo kopec času, ako keď ju nájdete na prvej strane, tretej, piatej, desiatej a tak ďalej…

Prečo je jedna nehnuteľnosť viac krát na jednom realitnom portáli?

 

Lebo niektorí predávajúci si myslia, že do čím viac realitných kancelárii dajú predávať svoju nehnuteľnosť, tým rýchlejšie ju predajú. Zabúdajú alebo nevedia jednu podstatnú vec. Všetci realitní makléri (cca 10 000 maklérov na celom Slovensku) inzerujú na tých istých realitných portáloch.

Potom si to doslova odnesú záujemcovia o kúpu, keď takéto nehnuteľnosti hľadajú na internete. Ľudia sú z toho znechutení, nevedia, prečo je to v toľkých realitkách a hľadajú najnižšiu cenu.

Kupia ju?

 

Najnižšie ceny nie vždy znamenajú kvalitné služby. Vráťme sa k Heureke. Keď nájdete svoj tovar na Heureke najlacnejší, kúpite ho? Asi Vás ako prvé zaujímajú referencie obchodu, z ktorého sa rozhodnete ho kúpiť, na Heureke sú to tie hviezdičky naľavo.

Mne sa to stalo, našiel som jeden tovar najlacnejší v istom internetovom obchode, ale v hodnoteniach mala tá firma uvedené, že sú podvodníci.

Radšej som si trocha priplatil a kúpil to od firmy s dobrým hodnotením a spokojnými zákazníkmi, s ktorými firma komunikuje, lebo komunikácia je v dnešnej dobe vo všetkých oblastiach na prvom mieste.

A prečo je rozdielna cena nehnuteľností na internete?

 

Lebo každá realitná kancelária má inú províziu/odmenu za svoje služby.

Niekto si napr. na 80 000€ rodinný dom dá províziu 1600€, niekto 3000€, niekto 5000€. Záleží od kvality služieb, komunikácie s klientmi, prístupu a množstva ďalších vecí.

Druhou podstatnou príčinou, prečo je rozdielna cena je, že niektoré realitné kancelárie nekomunikujú s predávajúcimi, takže kým tie kancelárie, ktoré komunikujú s predávajúcimi a vedia o reálnej resp. zníženej cene, realitka, ktorá nekomunikuje, ju predáva za cenu, keď nehnuteľnosť brala do ponuky.

Ľahko sa môže stať, že Vy si nájdete nehntueľnosť na internete, zavoláte takémuto nekomunikačnému maklérovi a ten keď zavolá majiteľovi, zistí, že nehnuteľnosť je už 2 roky predaná.

Takže ste na realitnom portáli a našli ste svoju nehnuteľnosť, vidíte ju tam 1x,2x,3x,4x už začínate mať toho dosť a zrazu nájdete túto nehnuteľnosť piaty krát a kričíte na plné hrdlo: HEUREEEEEEKAAAA!

Možno sa raz budú dať takto zoradiť nehnuteľnosti s referenciami jednotlivých realitných kancelárií aj na realitných portáloch, boli by potom oveľa prehľadnejšie alebo si predávajúci uvedomia, že menej je niekedy viac a vyberú si jednu kvalitnú realitnú kanceláriu so super službami, ktorá predá ich nehnuteľnosť.

Stačí sledovať referencie spokojných klientov.


Páčil sa Vám článok? Napíšte Váš názor…Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.