Jedinečným prístupom k úspešnému predaju

Ako postupovať pri prenájme nehnuteľností?

dvaja-v-oblakoch

Chceli by ste sa osamostatniť, ale neviete ako, alebo čo skôr ? Ste sami, alebo máte partnera? Ísť do hypotéky a kúpiť si byt, dom? Začať menším a potom ísť do väčšieho?

Ak ste v takejto alebo podobnej situácii a môžem Vám poradiť, tak choďte do prenájmu. Ak ste dvaja, v pohode Vám stačí na rozbeh i garsónka alebo 1 izbový byt. Zistíte ako si rozumiete, ako viete spolu žiť v jednej domácnosti.

Čím väčší byt, dom si na prenájom vyberiete, tým väčšie peniaze sa platia.

Teda aký je postup pri prenájme nehnuteľnosti?

 

Cez internetový realitný portál alebo cez realitnú kanceláriu si nájdete byt, o ktorý by ste mali záujem. Idete na obhliadku, byt sa Vám páči a chceli by ste ho.

Koľko sa platí?

 

Väčšinou sa platí 1x kaucia + 1x nájom. Čiže ak by bol mesačný nájom 300€, tak Vaša prvá platba bude 600€.

Čo je to kaucia?

 

Kaucia je zábezpeka pre prenajímateľa.  Je vždy vratná, slúži mu nato, keby mu vznikli nedoplatky za energie alebo by ste niečo zničili.

A potom každý ďalší mesiac platíte už iba ten 1 mesačný nájom, čiže 300€.

Zmluva o prenájme nehnuteľností sa väčšinou podpisuje na dobu určitú na 1 rok s možnosťou predĺženia. Ak máte napr. zmluvu na dobu určitú na 1 rok a nič nezničíte, ani nepresiahnete platby za energie, dodržíte všetky podmienky nájomnej zmluvy, ku koncu obdobia Vášho nájmu je majiteľ povinný Vám vrátiť zloženú kauciu, 300€.

Sú i prípady, kedy majitelia nehnuteľnosti pýtajú 2x kaucia + 1x nájom, nie je to žiadny podvod, aj toto sa robí bežne, záleží na koho narazíte. Môžete vkľude naraziť na niekoho, kto neberie žiadnu kauciu, ale väčšinou  je to 1x kaucia + 1x nájom.

Nájomnú zmluvu pred podpisom si vždy poriadne prečítajte.

Prajeme Vám pekný rozbeh v novom bývaní, a ak by ste hocičo potrebovali, píšte, volajte, radi Vám pomôžeme.

Ak Vám tento článok pomohol a páči sa Vám, dajte mu Like :)

Ďakujeme.


Páčil sa Vám článok? Napíšte Váš názor…Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.