Jedinečným prístupom k úspešnému predaju

Kto platí províziu realitke pri predaji Vašej nehnuteľnosti? Vždy predávajúci.

provizia realitnej kancelarie

Pozrieť VIDEO

Rozhodli ste sa predať svoju nehnuteľnosť cez realitnú kanceláriu a neviete kto platí províziu za jej služby? Alebo beháte po obhliadkach nehnuteľností a pýtate sa makléra akú má províziu?

Teraz Vám vysvetlím, prečo kupujúci nemá nič spoločné s províziou realitnej kancelárie.

Keď sa predávajúci rozhodne predávať svoju nehnuteľnosť cez realitnú kanceláriu, tak sa stretnú s realitným maklérom u nich doma, podpíšu sprostredkovateľskú zmluvu a dohodnú si podmienky predaja.

Hlavné body tejto zmluvy sú predajná cena a provízia realitnej kancelárie.

Realitnú kanceláriu platí vždy predávajúci z jeho ceny, z celkovej ceny napr. bytu, ako ste ju našli napr. na internete.

Takže: napr.:

Cena bytu je 85 000€  Provízia 3000€ = Tak cena pre majiteľa je 82 000€

V tomto blogu nehovorím o realitných kanceláriách, ktoré majú napísanú celkovú cenu a dole v popise malými písmenkami + provízia realitnej kancelárie. To je neseriózne a presne takto sa to robiť nemá.

Predávajúci platí províziu za služby realitnej kancelárie, realitného makléra. Za celý proces predaja, od prvého stretnutia, inzercia nehnuteľnosti, nájdenie klienta, obehania notára, banky, katastra, odhlásenie energií a tak ďalej…

Preto sa provízia realitnej kancelárie dohaduje na začiatku predaja a podpíše sa riadne na zmluva, ktorá je medzi realitnou kanceláriou a predávajúcim.

Kupujúci nikdy neplatí províziu realitnej kancelárii. On iba pri vážnom záujme skladá rezervačný poplatok, čo je výška provízie a ostáva v depozite RK, kým sa obchod neukončí.

Predávajúci je ten, ktorí nás maklérov platí za to, že sme mu predali nehnuteľnosť.

Ak sa Vám článok páčil, dajte Páči sa mi to alebo ho zdieľajte so svojimi priateľmi.


Páčil sa Vám článok? Napíšte Váš názor…Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.