Jedinečným prístupom k úspešnému predaju

Pokuta 16 500€ ! Zmluva o sprostredkovaní predaja nehnuteľnosti je povinná zo ZÁKONA !!!

zmluva o sprostredkovaní predaja nehnuteľnosti06.10.2015 v utorok bol skvelý deň :) Nemal som narodeniny ani meniny, ale niečo lepšie. O chviľu pracujem ako realitný maklér 4 roky a za túto dobu som sa stretol v realitách na Slovensku už naozaj s hocičím.

Najväčší  hit na Slovensku je predávať nehnuteľnosti, ktoré makléri reálne nevideli a kradnutie inzerátov.

Možno zrovna Vám sa stalo, že ste išli s maklérom na obhliadku a on nevedel trafiť na nehnuteľnosť.

Už je tomu koniec. Prečo?

Vyšiel NOVÝ ZÁKON. Od teraz každý realitný maklér, ktorý chce predávať nehnuteľnosť predávajúceho, musí s ním mať podpísanú sprostredkovateľskú zmluvu. Ak ju mať nebude, riskuje pokutu 16 500€ a keď realitná kancelária poruší povinnosť znova, pokuta môže byť až 33.000 EUR.

Vyplýva to zo zákona: Zákon č. 102/2014 Z.z. o ochrane spotrebiteľa pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb na základe zmluvy uzavetej na diaľku alebo zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov.

Pripravili sme pre Vás VIDEO, čo je to zmluva o sprostredkovaní predaja nehnuteľnosti (sprostredkovateľská zmluva), jej podmienky a prečo sa podpisuje:

 

 

Sprostredkovateľskej zmluvy sa báť netreba, ale NEZABUDNITE si ju poriadne prečítať. Podpisujete iba to, čo ste si medzi sebou dohodli.

PS: dopísané dňa 10.05.2016:

 

Myslel som si, že tento zákon niečo zmení, ale nezmenil absolútne nič. Niektoré realitky si ďalej kradnú inzeráty, sťahujú fotky predávajúcich bez ich súhlasu a pod. Zákon síce je, ale nikto na to bližšie nedohliada. Funguje to jedine tak, že keď Vy predávajúci si všimnete, že nejaká realitka bez Vášho súhlasu inzeruje Vašu nehnuteľnosť, ohlásite to na SOI a až vtedy im ide daná pokuta. Čo k tomu dodať, sme na Slovensku…

Ak máte nejakú otázku, napíšte nám do komentára.


Páčil sa Vám článok? Napíšte Váš názor…Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.